Rekets pie Zoodārza

Rekets pie Zoodārza

01-Jūl-2010

Kāda aktīva rīdziniece vērsusies Rīgas Domes Satiksmes departamentā ar konstruktīviem priekšlikumiem, lai izbeigtu autovadītāju reketu, ko veic Rīgas Domes autostāvvietu kontroles dienesta personā, sodot autovadītājus par auto novietošanu neatļautā vietā. Problēma ir tā, ka šīs "neatļautās" vietas nav skaidri un saprotami apzīmētas. Publicējam iesniegumu, kas 2010. gada 30. jūnijā iessniegts RD Satiksmes departamentā. Tā kā kundze vēlējās palikt anonīma, iesniegumā norādītais vārds mainīts.

Rīgas domes
Satiksmes departamentam

Līzes Liepiņas
Iesniegums

Pārvietojoties gar Zooloģisko dārzu, ikdienā novēroju, ka tur masveidā tiek veikti policijas reidi un izrakstīti protokoli par stāvēšanu neatļautā vietā. Gribu vērst jūsu uzmanību, ka šie pārkāpumi ne vienmēr ir tīša ļaunprātība, jo zīmju tur vai nu nav, vai nu tās nav satiksmes dalībniekiem draudzīgas.

Pirmā konkrētā vieta: pieturā „Mežaparks” ir dzeltenā krāsojuma zīme pirms pieturas, taču nav aiz pieturas. Tur ikdienā var redzēt novietotas automašīnas. Zooloģisko dārzu apmeklē iebraucēji no laukiem, ģimenes ar bērniem, kuriem, visticamākais, līdzi nav metramēra, ar kuru nomērīt 10 metrus aiz pieturas (nemaz neskaitot gadījumus, kad iebraucējiem šis konkrētais pants var būt piemirsies). Ņemot vērā to, ka šajā vietā ir milzīga apmeklētāju mainība, katrreiz tiek sodīti arvien jauni cilvēki, kuri ieradušies uz Zoodārzu, un tas vedina aizdomāties, vai šī situācija gadījumā nav tīša ļaunprātība, lai iekasētu maksimāli daudz soda naudas, izmantojot cilvēku pieredzes trūkumu, steigu un to, ka ierodas ģimenes ar bērniem. Attēls zemāk - pa labi.

Otrā konkrētā vieta:
Laukums pirms ieejas Zoodārzā, kurā arī novēroju, ka ģimenes ar bērniem, sevišķi ja ir bērnu ratiņi, novieto automašīnas. Tā kā tur mašīnas parasti stāv, tādējādi maldīgi var domāt, ka tur atļauts stāvēt. Attēls zemāk pa kreisi.

Lūdzu:
1) Uzkrāsot minēto dzelteno līniju aiz pieturas „Mežaparks”,
2) Uzstādīt uzskatāmu stāvēšanas vai apstāšanās aizlieguma zīmi (un/vai uzkrāsot dzeltenu svītru gar malu) laukumā pie Zoodārza,
3) sniegt statistiku, cik pēdējo divu gadu laikā šajās divās vietās ir izrakstīti protokoli,
4) sniegt informāciju, kas minētajā laikā ir ticis darīts, lai tieši šīs vietas padarītu satiksmes dalībniekiem draudzīgākas,
5) gadījumā, ja Rīgas dome neuzskata par iespējamu veikt manis prasītos uzlabojumus, lūdzu sniegt motivētu skaidrojumu, lai uz tā pamata varu vērsties augstākstāvošās institūcijās.

Atbildi vēlos saņemt kā elektroniski parakstītu dokumentu. Adrese: lize.liepina@epasta.serveris

Līze Liepiņa
30.06.2010

Rekets pie Zoodārza Rekets pie Zoodārza

Komentāri (1)

mezonc

mezonc 6.40 Redzēts 05-Apr-2013

Otrā vieta laukums pirms Zoo dārza. Arī es saņēmu sodu no pašvaldības policijas (30Ls apmērā) par auto novietošanu neatļautā vietā. Protokolā bija rakstīts, ka auto novietots uz gājēju ceļa. Pirms noliku auto stāvēšanai man biju savādākās domās. Vieta drīzāk izskatās pēc auto stāvietas, nevis pēc gājēju ceļa. Nav jau vienīgā vieta Rīgā, kur valsts var gūt peļņu uz divdomīgām situācijām. Tas tak ir izdevīgi. Līdzīgas situācijas ir daudzās vietās mikrorajonos.

0

Uzrakstīts 03-Dec 11:49