Alberts Ziemelis (admin)
admin
7.49

Vērtēja 151 reizes

Apskatīja 1173 auto

Apskatīja 0 numurus

Datums: 22-Apr-2009

Komentēja 55 reizes

Alberts Ziemelis (admin)

admin

7.49

Alberts Ziemelis (Jūrmala)
UAZ 3152 Bezceļa karalis
Redzēts 13-Jan-2019

Dzimšanas diena: 16. septembris

Vecums: 48 gadi

Maksas autostāvvietas un norauts bampers 7.12
07-Nov-2011

Kādu dienu, kārtojot lietas Muitas un Citadeles ielas apkārtnē, novietoju savu auto Mercedes-Benz C270 autostāvvietā Muitas ielas malā. Tur automašīnas jānovieto 'skujiņā', ko arī mēģināju, paveicu un... tā tapa šis raksts.

Nevaru lepoties ar augstu auto klīrensu - Vācijā auto ir ticis nedaudz sēdināts (~2 cm) un tāds arī nonācis manās rokās. Tas vadītājam uzliek pienākumu būt vēl vērīgākam izvērtējot iespējas pārvarēt dažādus šķēršļus, tostarp arī ielu apmales, ja auto jānovieto uz trotuāra iekārtotā autostāvvietā.

Līdz šim auto novietošana bija izdevusies veiksmīgi, taču tad pienāca liktenīgā parkošanās reize Muitas ielā un augstās apmales dēļ salauzu un atrāvu labā riteņa apakšspārnu. Braucot mājup ar ātrumu virs 70 km/h tas pretvēja ietekmē sāka skarties pie riteņa, rūkt un dilt. Braucu vien uz servisu labot. Šajā reizē iztiku ar pāris savilcēm, taču, ja nāktos braukt pie Benitas un pirkt oriģinālo plastmasu, šis prieks kopā ar darbu izmaksātu ~ Ls 100.

Pieļauju, ka neesmu vienīgais, kurš ikdienā pārvietojas ar nedaudz zemāku auto un izmanto maksas autostāvvietas Rīgā. Un te rodas jautājums, vai Rīgas Domes atbildīgie dienesti, ierīkojot jaunas autostāvvietas un iekasējot naudu par to izmantošanu, izvērtē arī tādus faktorus, kā apmales augstums attiecīgajā ielas posmā? Atceros, ka agrāk, kad tikko sāka parādīties pirmās maksas stāvvietas ielu malās, pirmais mulsums bija par auto apsardzi. Visai loģiski daudzu autoīpašnieku galvās dzima un uzreiz arī mira jautājums - ja jau par stāvvietu jāmaksā, tad kādam arī mans auto jāsargā... Ar šo jau esam samierinājušies. Bet kā paliek ar apmalēm? Reizēm tās ir tiks augstas, ka šķiet, teju ne tikai bamperis nokritīs, bet arī stikli izbirs, auto virsbūves vērpšanās dēļ. Vai nebūtu pareizāk vispirms nodrošināt normālus apstākļus auto novietošanai un tad prasīt par to samaksu?

Protams, es varēju saukt policiju, fiksēt notikušo, un iesniegt pilsētas tēviem rēķinu par auto nodarītajiem bojājumiem, taču kuram gan šodien ir laiks tādām atrakcijām... Arī man tobrīd nebija prātā rīkot tik lielu jezgu. Bet, ja kāds tomēr sasparotos un liktu pilsētai samaksāt par kādu smalku bamperi, varbūt tad Rīgas vadībai ienāktu prātā izvērtēt par ko var prasīt naudu un par ko nē. Vai arī Jūs tādējādi slēpti lobējat apvidus auto tirgotāju biznesu, Nil Ušakov?

Maksas autostāvvietas un norauts bampers

Liktenīgais Muitas ielas posms Rīgā

Novertē šo rakstu!

Komentāri (0)