Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis  gaidāms jau 2010. gadā

Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis gaidāms jau 2010. gadā

31-Jūl-2009

Kompānija “Toyota” plāno jau nākamajā gadā sērijveida ražošanā ieviest elektromobili uz “Toyota iQ” bāzes, kas kā konecpts pazīstams ar “FT-EV” nosaukumu.

Pēc “Toyota” pārstāvju vārdiem, elektromobilis būs vizuāli atšķirīgs no jau pazīstamā hečbeka, tam būs modernizēts interjers, kurā tiks izmantoti kvalitatīvāki materiāli. Par līdzšinējo “iQ” apdari tiek saņemtas negatīvas atsauksmes no auto īpašniekiem.

Elektromobilis uz “Toyota iQ” bāzes būs pirmais “Toyota” markas tāda veida spēkrats. Automobiļa spēka avots būs četri elektromotori, kas iebūvēti katrā no riteņiem, un bez atkārtotas akumulatoru uzlādes elektromobilis spēs nobraukt aptuveni 150 kilometrus.
Pilna litija jonu akumulatoru uzlāde no parastas mājas elektrorozetes aizņems aptuveni astoņas stundas. Dzinēju kopējā jaudu un citus tehniskos rādītājus “Toyota” pagaidām neatklāj.

Tāpat “Toyota” šim elektromobilim piedāvās plašu specializēto aksesuāru gammu, kas izgatavota līdzīgi kā mazajam “FIAT 500”. Pēc neoficiālas informācijas, šādi aksesuāri “Toyota iQ” modifikācijām būs pieejami no 2011.gada.

Konceptuālais “Toyota FT-EV” elektromobilis tika prezentēts 2009. gada sākumā notikušajā Detroitas autoizstādē. Tur parādītais auto prototips bez atkārtotas uzlādes spēja nobraukt tikai 75 kilometru, bez tam izstādes laikā “Toyota” pārstāvji izteicās, ka elektromobiļa sērijveida ražošanu plāno sākt ne ātrāk kā 2012.gadā.

Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis  gaidāms jau 2010. gadā Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis  gaidāms jau 2010. gadā Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis  gaidāms jau 2010. gadā Uz TOYOTA IQ bāzēts elektromobilis  gaidāms jau 2010. gadā

Komentāri (0)