Koenigsegg uzsāk SAAB iegādi

Koenigsegg uzsāk SAAB iegādi

13-Jūn-2009

Zviedrijas ekskluzīvo automašīnu ražotājs «Koenigsegg» iegādāsies ASV autobūves koncerna «General Motors Corp.» (GM) Zviedrijas struktūrvienību «Saab», ceturtdien ziņo Zviedrijas valsts televīzija SVT.

Atsaucoties uz anonīmu informācijas avotu, SVT norāda, ka potenciālais pircējs ir parakstījis nodomu protokolu iegādāties «Saab», kā pircēju minot «Koenigsegg». Taču SVT uzsver, ka iesaistīto pušu pārrunas varētu ilgt vairākus mēnešus.

«Mēs esam tuvu darījuma noslēgšanai, taču vēl nepieciešams veikt dažus soļus,» situāciju labi pārzinošs informācijas avots pavēstīja AFP, taču potenciālā pircēja identitāti neapstiprināja. Savukārt «Saab» un GM komentāru šajā jautājumā pagaidām nesniedz.

Zviedrijas valdība ceturtdien paziņoja, ka ir pilnvarojusi Zviedrijas Valsts parādzīmju biroju apspriest iespēju «Saab» piešķirt valsts garantijas, lai autoražotājs spētu iegūt 500 miljonu eiro (351,4 miljonu latu) aizdevumu no Eiropas Investīciju bankas (EIB).

«Saab» līdz šim nav oficiāli paziņojusi potenciālo pircēju nosaukumus, taču britu laikraksts «The Financial Times» bez «Koenigsegg» min arī ASV investīciju kompānijas «Renco Group» un «Merbanco Inc.».

«Saab» februārī tiesā iesniedza restrukturizācijas pieteikumu, lūdzot aizsardzību no kreditoriem. Iesniedzot restrukturizācijas pieteikumu, «Saab» tiek nodrošināta iespēja no bankrota izglābt daļu kompānijas un piegādātājiem būs iespēja atgūt vismaz daļu naudas, ko autoražotājs patlaban ir parādā.

Savukārt GM paziņoja, ka šāds «Saab» lēmums ir paredzēts, lai līdz 2010.gada 1.janvārim izveidotu pilnībā neatkarīgu kompāniju, kura varētu piesaistīt investīcijas.

Uzņēmums Koenigsegg tika izveidots 1994.gadā pēc tolaik 22 gadus vecā Kristiāna Erlena Haralda fon Kēnigsega ieceres un ražo vien 20 automašīnas gadā. Tiesa gan, to cena ir krietni virs viena miljona eiro gabalā. Tikmēr Saab Zviedrijā nodarbina ap 3400 cilvēku. Ja kompāniju nāktos slēgt, bez darba paliktu 15 tūkstoši cilvēku, to vidū – arī piegādātāji.

Saab kopš februāra bauda tiesisko aizsardzību pret kreditoriem, taču turpina strādāt. Ziņu aģentūra Bloomberg vēsta, ka sarunas par Saab pārdošanu atrodas finiša taisnē un jaunais īpašnieks kļūs zināms jau šonedēļ.

Komentāri (2)

Dzēsts lietotājs

Dzēsts lietotājs

Izklausās labāk nekā VOLVO un Ķīna. :(

Uzrakstīts 18-Jūn 23:35

Kaspars Skadiņš (Iceman)

Kaspars Skadiņš 6.52 Redzēts 15-Jūl-2011

cerams saab nekļūs par kaab :D

+1

Uzrakstīts 17-Jūn 11:43